XII. HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - BRNO

7.1.2017
XII. HANÁCKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - BRNO

Jako první v letošním roce se konala již v pořadí 12. Hanácká národní výstava psů v Brně.

Celkem se zúčastnilo 10 představitelů plemene Saarloosův vlčák a mezi nimi i dva naši odchovanci
- Anitë Elenya Narmo a její polobráška Bróg Ragnar Elenya Narmo. Posuzoval Ing. Leoš Jančík, kterého jsem ještě neměla možnost zažít při posuzování SAV. Po tom, co jsem o tomto výstavním dnu slyšela jsem
snad i malinko ráda, že jsem se tentokrát nemohla přijet podívat a nebyla jsem svědkem toho, jak to vše probíhalo...

Asi bude nejlepší v tuto chvíli přenechat slovo těm, kteří byli na výstavu se svými saarlosky přihlášení, a to majitelům našich odchovanců.

 

A tady je máme - Jana s Anitkou společně s Katkou a Ragnárkem :) Zde si neodpustím jednu malou poznámku: "I když mají ti naši saarloosci jiného otce tak jsou jak klony" :)

- - - - - -

 

A tady už je slíbené povídání od Katky Fabiánové - majitelky Ragnárka:

"Včera jsme se zúčastnili Hanácké národní výstavy, naposled ve třídě mladých. Bohužel to (nejen) pro nás nedopadlo ani trochu příjemně.

Ragnar nebyl vůbec ve své kůži, ať už kvůli prostředí (od února nevystavoval v hale), špatnému vystavovacímu vodítku (protože jsem nechala doma naše super nové, na kterém chodí mnohem lépe), nebo se prostě špatně vyspal... I přesto si však bral pamlsky nejen mimo kruh, ale i při běhání nanečisto o pauze mezi vystavováním, což pro mě bylo velké překvapení

Samotné předvedení bylo zas o něco horší, než jsme schopni předvést, ale když vezmu v potaz vše kolem, od štěkajícího kočárku u kruhu po již zmíněné další "problémy" a ne zrovna tolerantního rozhodčího, docela se i divím, že vůbec předvedl co předvedl.. přecejen když už běžel, tak hezky, dokonce poprvé zvládl i běh směrem k rozhodčímu, kdy se zacukal jen v otočce, se kterými však bojujem i na přípravách zuby jsme ukazovali opravdu velmi pečlivě - takže dlouho - a i vedle štěkajícího kočárku to zvládnul skvěle.

Posudek jsme si nakonec vysloužili podle mě pěkný, opět vytknuta jen plachá povaha, ke které pan rozhodčí dodal, že je plachý jako TYPICKÝ saarloos. Výsledek však právě kvůli povaze jen VD (logiku pana rozhodčího opravdu nechápu).

K panu rozhodčímu, jeho hodnocení dalších SAV a hlavně k jeho výstupu na konci se ani nemám sílu více vyjadřovat... dodám jen, že nechápu, proč SAV hodnotí někdo, kdo je očividně nemůže vystát... "

 

BRÓG RAGNAR ELENYA NARMO si odnesl ze třídy mladých známku - VELMI DOBRÝ 1

Posudek: 1,5 roku starý pes, hlava + oko standardní, chrup korektní, oko + ucho korektní + hrudník, pohyb typický, zdrženlivá povaha

 

Vykulený a zdrcený Ragnárek :D

- - -

 

Jana Rosenbergová - majitelka Anitë Elenya Narmo (pozn. zúčastnila se i se svou saarlooskou Leelou a přihlášeny byly i její odchovy) napsala toto:

"Včera jsme se s Leelou a Anit zúčastnili národní výstavy v Brně. Vystavovalo 9 saarloosků a tak jsem se těšila jak si to parádně užijeme a popereme se o vítěze plemene.

Bohužel nám naší radost zkazil rozhodčí Leoš Jančík, který si evidentně pletl standart Saarloosů se standartem českosloveských vlčáků.

První pes ve třídě mladých se mu nelíbil pro jeho povahu, kterou jak sám řekl je "typicky saarloosí" ..další perla přišla v mezitřídě u skupiny psů, kde byl i náš Agga a ty zh...anil za špatné, jeho slovy: "nemocné" nohy, protože ve výstavním postoji zaujímají "kravský postoj".

Co byl pro mne opravdu šok bylo to, že naší 6ti měsíční Blue Niadu Namiu, která byla na výstavě poprvé, označil za nemocnou s tím, že má majitelka okamžitě navštívit veterináře, protože fenka už nemůže ani chodit. Fenka vzhledem ke své povaze nechtěla běžet a prostě si sedla a nechtěla se hnout. To je u saarloosů normální a každý kdo rozumí plemeni to ví...

Leela byla ve třídě sama a pan rozhodčí sice hledal, co by jí vytkl ale nic nenašel, takže získala V1,CAC,Národní vítěz, BOB.

Anitka která nastoupila po ní si první dvě kolečka odběhla, ale poté se jí už prostě nechtělo a získala tedy VD a kromě běhu nenašel nic "závadného".

Pro příště a i pro pana Jančíka doufám, že se s ním už nikdy nesetkám."

 

ANITË ELENYA NARMO tedy získala ve třídě otevřené stejně jako Ragnárek známku - VELMI DOBRÝ 1

Posudek: fena s pěknou hlavou, okem, uchem, dobrá horní linie, výborné uhlení, vzadu sbíhavé paty, nepředvádí se


- - -

 

A nedá mi to a ještě přidám povídání od Nely Jandekové, majitelky Grey Huntera Miraja:

"Tak první letošní výstava a první letošní zklamání. Těšila jsem se jak si zabojujeme, protože jsme do třídy nastupovali 3 což u SAV je poměrně dost a také jsem se těšila, že se po roce porovnáme s naším bratrem Chatem. Bohužel pan rozhodčí dle mého názoru viděl SAV předtím možná tak na obrázku v časopise a jediné s čím můžu souhlasit je Hunterovo hnědé oko a volný hřbet, s kterým se kvůli jeho délce těla budeme potýkat asi do konce života, ale věci typu jak může můj pes vůbec chodit, když má tak vtočený lokty mě poměrně zamrzeli. A celkově měl pan rozhodčí asi špatnou auru, protože spousta již poměrně ostřílených Saarloosů se odmítli vystavit a prostě se báli kamkoliv hnout."

A řekla bych, že tato fotka názorně vypovídá o všem a potvrzuje slova Nely :) Takhle to dopadne, když si pes vezme posudek pana rozhodčího doslova a má z toho depresi aneb Hunteskovo odpadnutí v kruhu :)

- - -


Na závěr zbývá jen přidat kompletní výsledky (jak můžete vidět žádná velká sláva to tentokrát nebyla, pan rozhodčí dokonce rozdával
i známky "dobrý"):

Kat.číslo Kruh Třída Jméno Chov. stanice Výsledek
302 21 třída štěňat Baldur Seth Rosenwolf Absence
303 21 třída mladých Bróg Ragnar Elenya Narmo Velmi dobrý1
304 21 mezitřída Agga Chakotey Rosenwolf Velmi dobrý1
305 21 mezitřída GREY HUNTER Miraja Dobrý
306 21 mezitřída Guipagho Chato Miraja Dobrý
307 21 třída štěňat BLUE NIADA NAMIA Rosenwolf Rosenwolf Neposouzen
308 21 třída mladých Bailin Pett's Wolf Výborný1
309 21 třída mladých BAYLA BAYLA Pett's Wolf Velmi dobrý2
310 21 mezitřída Ailein Fleur Rosenwolf Výborný1, CAC, NV, BOB
311 21 mezitřída ARIANNE Rosenwolf Absence
312 21 třída otevřená Anitë Elenya Narmo Velmi dobrý1