Saarloosův vlčák - naše odchovy

 

Mým chovatelským cílem jsou zdravá, povahově vyrovnaná a krásná štěňátka.

Otce našich vrhů budu vždy pečlivě vybírat tak, aby byli s mými saarlooskami co nejméně příbuzní, a tím pádem byli jejich společní potomci dále vhodní do chovu.

Samozřejmě budu vybírat partnery i zdravotně tak, aby štěňátka nemohla onemocnět DM a nebyla ani postižena DWARFem - více o těchto nemocech - viz."NEMOCI PLEMENE".

Také exteriérově by se měli k našim fenkám hodit tak, aby doplňovali jejich případné nedostatky a měli krásný vlčí vzhled.

Více jak krása je však důležitá povaha a proto budou vybíráni psi povahově vyrovnaní (tzn. ne příliš plašší) a přátelští vůči ostatním psům.

Ráda bych pro naše štěňátka našla lidičky s dostatkem volného času, s případným zájmem o výstavy či chov (není podmínkou), či jen takové, co hledají psího společníka pro život a toulky přírodou. Nejdůležitější je, aby byl saarloos i jeho majitel spokojení ve společné smečce.  

Štěňátka budou odchovaná v domácím prostředí, v neustálém kontaktu s lidmi. Budou socializovaná a zvyklá i na děti. V době odběru budou řádně odčervená, očkovaná, čipovaná s vystaveným europasem. Sebou dostanou startovací balíček s nějakou maličkostí.

Současně budou mít štěňátka proveden v laboratoři Laboklin test - DNA profil. DNA profily zde budou uloženy pro další použití. Pokud budete chtít dodatečně provést testy na další genetické choroby bez dalšího odběru krve, stačí zaslat pouze číslo DNA profilu.

Doživotní chovatelský servis je samozřejmostí, ráda pomůžu a poradím. Také uvítám častý kontakt s novými majiteli včetně výměny fotografií a zpráv jak probíhá soužití s "vlčky" a "vlčicemi".

Po domluvě uvítáme návštěvu případných zájemců, kteří v budoucnu o Saarloosovu vlčáku uvažují, nebo se jen chtějí s tímto plemenem blíže seznámit a vidět tyto "vlky" v běžném životě a ne jen na obrázích ;-)

P
okud máte o malého vlčka/vlčici zájem, neváhejte mi poslat zprávu - viz. "KONTAKT".

- - -