Saarloosův vlčák - zkušenosti majitelů našich štěňat


Majitele našich štěňat z vrhu "A" i "B" jsem poprosila, aby napsali nějaké malé povídání o svých "vlkouších" aneb takové počteníčko pro zájemce a budoucí majitele SAV, co mohou ruku v ruce s pořízením tohoto "vlkouše" očekávat (a nebo taky ne - jeden nikdy neví) :) Ale člověk by se měl pokusit připravit na vše, i když dopředu se snad 100% ani připravit nejde :) Nikdy nevíte jaké tajemství a překvapení ta malá kulička, kterou si přivezete domů, v sobě skrývá :) Ten dáreček prostě člověk musí pln očekávání rozbalit resp. skočit do toho po hlavě a vše na vlastní kůži zažít a prožít ;-)

Naše přátele resp. majitele štěňat jsem žádala o toto povídání, abych doplnila k profilům našich saarloosků zde na webu jací jsou z pohledu jejich majitelů, ale musím přiznat, že jsem nakonec dostala ještě o něco více než jsem čekala :D

Asi si příště dám malinko pozor na svá přání a ještě jednou si svoje spontální nápady promyslím předtím než je vyslovím :):D No co no, chtěla jsem to, mám to mít :)

Jak napsala Terka od Alassënky, zvrhlo se to v podstatě na takové "varování" ostatním zájemcům, aby od pořízení SAV upustili :D

No, ale řekněte, při pohledu do těchto nevinných očí, dá se odolat tomuto pokušení a i přes všechny varovné signály do toho neskočit po hlavě? :)

- - -

 


 

POVÍDÁNÍ O ALÁSKOVI - ALASSËA ELENYA NARMO očima její majitelky Terky :)

 

"Chovatelka to chtěla, chovatelka dostane :-)

Alassëa je plašší slečna SAV.

Jedno pomazlení s ní vydá za deset vejprasků - pro vás. Ideálně se nechat pomazlit před návštěvou u lékaře ;-) Když má člověk chvíli času a sedne si hned si sedne na něj - ideál v době hárání.

Jako správný SAV štěká na fše a fšechny a s neskrývanou radostí.

Klidně ji můžeme doma nechat bez dozoru, věci moc neničí, nebaví ji to, ovšem s námi zničí vše - je rychlejší než superman a ničivější než tornádo - seznam škod k náhradě dyžtak může poskytnout chovatelka (ale předem upozorňuji , že ještě nic neproplatila a z chování svých odchovů má snad i radost).

Cizí psy a jiná zvířátka má ráda - jíst se dá vše co ještě před chvílí běželo - jiné maso (čerstvější než čerstvé) odmítá.

Díky ní mám svaly jak železný zekon - těch děr co už pro ni mám na zahradě nachystaných a to ani nemluvím o těch co se po ní musely zahrabat.

Je vycvičená - na veřejnosti dokonale zvládá dělat že neslyší, nevidí a nerozumí ničemu, někteří lidé jsou ochotni tvrdit že mě ani nezná ;-)

Také ráda zahradničí, přesazuje, zastřihává stromky, hnojí a jako správný zahradník úrodu také kontroluje.

Není náročná na místo, vleze se všude - že vy už ne nevadí.

Nebojí se ani domácích prací - nanosí dřevo (z domu ven), nadělá třísky na zátop - doma, nacupuje papíry - aby to lépe hořelo že. uklidí již uklizené oblečení, je pedant na ustlání postelí. Okna myje pravidělně pokaždé když se podívá ven. Z venkovní strany ovšem okna jen pořádně utírá srstí- co kdyby jí přimrz jazyk že. Úklid hraček zvládá na výbornou, nikdy už je nikdo neviděl.

Dbá o naše zdraví - otužuje nás, neboť šály, čepice, rukavice a pod správní "chlapi" nenosí.

No doufám, že jsem nic nevynechala - pokud ano připomeňte doplním.

Snad jen tedy napsat i nějaké ty "špatné" vlastnosti ať to nevypadá, že ji jen vychvaluji - tak tedy miluje bez podmínek a celým srdcem a za cvrčka pro cvrčka vše. ;-) (poz. je řeč o nejmladším lidském členovi smečky Zuzance)"


- - -

Napsala a septala majitelka: Tereza Honsová

 


 

A TADY DALŠÍ POČTENÍ - TENTOKRÁTE O RAGNÁRKOVI - BRÓG RAGNAR ELENYA NARMO očima jeho majitelky Kačky ;-)

"Jaký Ragnárek vlastně je?

Na první pohled každý určitě zpozoruje, že se jedná o plachého a k cizým lidem zpočátku nedůvěřivého psa. Ráda bych však odhalila spíše ty vlastnosti, které zůstávají většině lidem skryty :)

Jak jsem již zmínila, není zrovna důvěřivý k cizím lidem. Na to, aby někomu začal věřit, potřebuje hlavně prostor a čas. Když je mu obojí dopřáno, umí mile překvapit a někdy i naprosto nečekaně daného člověka přijmout a při dalším shledání dokonce i nadšeně vítat :) Ragnar je velký milovník všech psů, preferuje malé bílé pejsky, saarloose, čevečka a vše jim podobné. Pokud je tedy člověk pejskař, má u něj malé, zato významné plus a snáze se s ním pak může skamarádit. Když už si někdo Ragnárkovu důvěru získá, získá s ní i výhody jako jsou například štiplavé pusinky, spoustu chlupů na oblečení, samou láskou okousané uši či vytrhané vlasy :P

Ragnar velmi nemá rád, když někdo ubližuje psům, nebo je jen důrazněji vychovává. Nelíbí se mu ani "hádky" mezi psy. Ve všech těchto případech zpozorní, zahodí veškerou plachost a jde zůčastněné rozehnat, nebo alepsoň odvést do bezpečí jedince své smečky.

Abych ho však jen nechválila, sám umí (nejen) pejsky i pěkně pozlobit. Je to velký provokatér :) Rád tahá za ouška i chlupy na hřbetě nebo "šlape" packou na záda. Když ani jedno nezabere a nevyprovookuje ke hře, začíná po ostatních skákat. Doma zlobí hlavně tak, aby upoutal pozornost, což se mu díky našemu pudu zachránit náš majetek úspěšně daří :D Je to opravdu velmi chytrý, přemýšlivý a hlavně "vyčůraný" saarloosek :) Přemýšlení má sice zakázané, ale nic si z toho bohužel nedělá :D

Cestování zvládá docela vklidu. Sice není nadšen z auta, ani z MHD, ale když musí, tak musí a jen tiše trpí. Z dopravních prostředků sice místo psa leze ven mokrá oslintaná příšerka se znechuceným výrazem, ale stačí jedno otřepání a dostatečná bezpečná vzdálenost a vše je zas jak má být :)

Ze všeho nejlíp mu jde pózování před fotoaparátem. Je to opravdový skoroprofesionální model :)

Ragnar je (stejně jako jeho majitelka) velmi tvrdohlavý. Nemá rád, když není po jeho a umí se kvůli tomu i pěkně vztekat (což ho naštěstí začíná opouštět).

Většinu času je však naprosto neodolatelně umazlený, umí se nádherně po saarloosku přitisknout a úplně se odevzdat v obětí. Své smečce bezmezně důvěřuje a naprosto bezpodmínečně ji celou miluje. Žádný jiný pes Vám nikdy lásku nevyjádří tak upřímně a tak často, jako saarloos a Ragnárek se v tomto ani v nejmenším nezapře.

Je to moje největší zlatíčko. A hlavně nejúžasnější parťák, jakého jsem si jen mohla přát. Kdo nemá doma saarlooska, ať se snaží sebevíc, jejich pouto k pánečkům podle mě nikdy nepochopí.

Díky Ragnárkovi mám příležitost tohle vše denně zažívat. Šťastná si užívám všechny jeho neplechy i blbinky, naše vzájemné parťáctví, přátelství, pochopení a především jeho lásku, kterou se mu snažím oplácet ze všech sil a jak nejlíp to jen umím ;-)


- - -


Napsala a sepsala majitelka: Kateřina Fabiánová

 


 

 

Tak a pro ty, které ještě baví (tak jako mě) si pročítat osobní zkušenosti majitelů našich saarloosků, tak tady mám DALŠÍ SKVĚLÉ A UPŘÍMNÉ POVÍDÁNÍ MAJITELKY NAŠÍ AZSHARY - ATANVARNË ELENYA NARMO - Monči :)

"No mám napsat něco o té mé potvůrce vlčí. . asi si představovala majitelka maminky naší Azshary listinu plnou chvály ... no ano je plná chvály :D

když jsem pro ni jela a byla mi dána do náruče tak u mě vydržela asi 1vteřinu a musela jsem ji položit na zem jak se začala těma dlouhýma hubenýma nožičkama odtahovat , že jako co je to za ženskou pomooooc mě chce asi sežrat ....sotva se dotkl ten prcek země byla z něj tryskomyš a už byl zase ve smečce... až pokus číslo dvě mi to mrně nějak dostal do auta :D

Doma to bylo podobné ale s tím že najednou já jsem byla smečka a všechno ostatní ji chtělo sežrat...

Nejlepší její vítací ceremoniál... dost že mě boxuje a mlátí a žužlá ...a to tak něžně jen do modra, tak ještě mi dobrých deset minut hlasitě nadává :D

Doma nemám kde sedět, nemám kde spát, všude je nějak záhadně rychleji než já rozložený vlk a tváří se že tam je pořád a co jako chci já... přece mám na zemi pelech který je jako nový ... nepoužitý :)

Období kdy mě předělávala z materialisty na bezmajetného člověka trvalo docela dlouho dá se říct, že se rozhodla dát mi vydechnout teprve po Vánocích...asi dárek k roku a půl jejího akčního života .D On to byl jen gauč, skříň, komody obě, průkaz ZKO, pár nudných knih, synova práce k maturitě ...asi to měl špatně....:P vlastně mu pomohla třeba by ani neodmaturoval kdyby tam nenašla ty chyby.

Jelikož závislý vlk křížený asi s klíštětem (mít možnost se určitě přisaje) mě musí hlídat 25 hodin denně beru ho ráda i do práce a vůbec všude kde chodím a můžu ho vzít... když spěchám, nechce se jí chodit a loudá se ...když mám čas a jen tak chci jít tak spěchá ona ..

Je to ten nejúžasnější parťák co může být ... nuda? PŘESTALA EXISTOVAT :D

Tak to shrnu ... určitě nezůstanu jen u jednoho vlka.. pořád ještě mi zbyl nějaký nábytek a ještě nemám nic zlomené Leni děkuji je to nejmilejší miláček ze všech a žít bez tohohle závisláka to už si neumím představit...."

- - -
Napsala a sepsala majitelka: Monika Klusová


TAK A PROZATÍM POSLEDNÍ POVÍDÁNÍ O ANITCE - ANITË ELENYA NARMO - od majitelky Janči.

"V první řadě Anitka je dáma. Dáma byla už jako malé štěňátko - nebo spíš taková malá myška s velkýma ušima. Projevuje se o tak že za prvé musí mít aspoň packu na svém polštáři. Kde všechny polštáře v celém bytě jsou samozřejmě její a běda tomu když si na ně chce lehnout někdo jiný. Od malinka se každé ráno prohlíží v zrcadle co máme v ložnici aby asi náhodou nevyšla neupravená. Nesnáší když jí někdo budí a nebo jí někdo otravuje když zrovna nemá náladu. Umí úžasně házet pohledy typu: teď si mě teda urazila a já se z tebou nebudu do konce života bavit. Když jí za něco vynadám hodí svůj "pohled" a většinou mě jde něčím potrestat - nejlépe mi rozkouše úplně nové boty, nebo začne kousat do sedačky. Je ale velmi chytrá protože jsem jí u toho nikdy nenačapala, takže to pak samozřejmě svádí na zbytek smečky. Ráda mluví a štěká občas i ve tři ráno na divný šramot.
Od mala byla spíš bázlivější ale postupem času se z ní stává sebevědomá fenka a už i k cizím lidem příjde bez větších problému. V první chvíli je pouze pozoruje, po nějaké chvilce si je příjde očuchat a jak zjistí, že mám cizinec něco dobrého jde se samozřejmě mazlit :)
Je ze všech tří saarloosek co máme doma nejchytřejší. Ví, že dveře se dají otevřít, ale ona se tím nemusí namáhat protože jí stačí škrábat na dvěře a Ailin (starší saarlooska) jí dveře otevřít dojde..Plot v klidu přeskočí a dokáže vyšplhat po dvoumetrové zdi bez větších problémů..je neuvěřitelně ohebná a pružná (občas jí podezírám, že potají cvičí gymnastiku) umí prolést dírou do které by se nevešla ani myš.
Nesnáší špínu a bahno a raději kaluž přeskočí či obejde než by jí prošla. Když je náhodou trošku od špíny nepřestává chodit a vrčet dokud jí nejdu osprchovat. Je to tvrdohlavá a ráda provokuje..když se rozdává něco dobrého vždycky si svojí dobrotu odnese a čeká dokud ostatní svůj přiděl nesežerou a pak chodí a ukazuje jim, že ona ještě má.

Občas je náladová a vzteklá jako já. V jádru má ale nežnou a citlivou povahu..Nikdy jsem od ní neměla kousanec jako od ostatních vlčic. Při hraní opravu dává velký pozor a hraje si velmi jemně. Jediný kdo jí smí za něco vynadat nebo jí peskovat jsem já. Mého muže vzala na vědomí až po roce soužití s námi. Do té doby ho ignorovala a nepřišla se k němu ani pomazlit. Nepomohlo ani uplácení. Teprve časem si k němu našla cestu a zjistila, že hladí stejně dobře jako já. Takže když je čas spát Anitka vždycky přiskáče s velkou radostí k nám do postele a uvelebí se mezi námi. Je jediná z vlčic kdo s námi spí v posteli.
Je prostě moje a já jsem její a nevyměnila bych jí za nic na světě..a navíc je neskutečně krásná"

- - -

Napsala a sepsala majitelka: Jana Rosenbergová, CHS RosenWolf


Můj dodatek: Saarloosci jsou prostě jsou "sví" a my je milujeme právě proto všechno jací jsou, se všemi jejich pozitivními i negativními stránkami :)

Už se těším na další originální povídání od majitelů našich saarloosků :)