KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHMPP - MLADÁ BOLESLAV

15.10.2016
KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHMPP - MLADÁ BOLESLAV

V sobotu jsme vyrazili s celou naší smečkou na Klubovou výstavu do Mladé Boleslavi. Do auta jsme přibrali
i Kačku Fabiánovou a jejího saarlooska z našeho druhého vrhu - Ragnárka, který byl na výstavu přihlášený.

Výstavy se zúčastnilo 11 jedinců plemene Saarloosův vlčák a šest saarloosků se přijelo pouze podívat. Mezi "pouhými" návštěvníky byly i moje "vlčice". Plemeno posuzoval pan Otakar Vondrouš.

Kačka zvažovala pár dní před výstavou jestli Ragnárka na výstavu opravdu brát, jelikož byl ještě pořád
v rekonvalescenci po operaci, kterou prodělal dne 25.09.2016. Byl ještě dost pohublý, jizva na bříšku už sice byla hezky zhojená, ale vyholené bříško mu začalo teprve pomalu zarůstat.

Tady jde vidět Ragnárkova jizvička a vyholené bříško :)
- - - - - -

 


 

Pro ty kdo neví co se Ragnárkovi přihodilo přidávám popis slovy Kačky:

"Vše začalo v neděli večer, kdy na Ragnárka padla únava a všimli jsme si také malinké oděrky na bříšku. Po chvíli jsme objevili na zahradě vyvrácený kovový kohoutek. V tom momentě jsme již začali trochu stresovat. Když jsem poté Ragnárka celého prohmatala a prohlídla (díky i za to málo, co mě zatím moje studium a praxe naučili), objevila jsem bledé spojivky. To už byl spouštěč paniky a my začali jednat. Jelikož byl náš "dvorní veterinář" (  ) mimo Brno a my nechtěli čekat, vydali jsme se do nové ordinace nedaleko od nás. Pan doktor Ragnárka prohlédl a po sonografickém vyšetření nám oznámil nemilou zprávu a to tekutinu v dutině břišní. Po abdominocentéze bylo jasné, že se jedná o krev  . Bylo nám doporučeno co nejrychlejší přesunutí na větší kliniku. Na doporučení pana doktora jsme odjeli na ABClinic. Paní doktorka přijela zaráz s námi a hned se nás ujala. Po změření hematokritu bylo rozhodnuto pro okamžitou operaci s cílem zastavit krvácení a v případě, že bude vše probíhat bez problémů, i gastropexe (moje pozn. - jedná se přišití žaludku k břišní stěně, aby nemohlo nikdy v budoucnu dojít k torzi žaludku). Po chviličce byla na místě sestřička a sotva Ragnárek usnul a my se rozloučili, dojela i druhá paní doktorka. 
Domů jsme přijeli kolem 9 hodiny večer a následovalo nekonečné čekání na telefon, jak vše dopadlo. Telefon zazvonil o 3,5 hodiny později a to s dobrými zprávami - při operaci se zjistila relativně malá ruptura sleziny, která byla tedy odebrána a jelikož bylo vše bez komplikací a operace netrvala příliš dlouho, zvládla se i gastropexe, Ragnárek už byl vzhůru a mimo akutního ohrožení života.
Opět bylo na řadě další čekání, kdy jsme se snažili alespoň trochu vyspat a následně nějak fungovat v práci a ve škole. Když mi pak konečně zvonil telefon z dobrými zprávami, že už vše vypadá dobře a Ragnárek péči i přes svou nedůvěřivost zvládá nad očekávání dobře (děkuji za skvělý přístup k němu!) byla jsem štěstím bez sebe a už se jen nemohla dočkat, až si pro něj večer budeme moct přijet. 
Byl to nekonečně dlouhý den, ale dočkali jsme se a jeli pro Ragnárka. Při setkání jsme s mamkou samozřejmě obě brečely a šťastný Ragnárek nás pusinkoval "

- - - - - - - - -


Kačka mi volala hned jak vezli Ragnárka na veterinu, a tak jsem byla neustále v pohotovosti na telefonu jak se bude situace vyvíjet
a v případě potřeby jsme byli připraveni vyrazit s holčičkama darovat Ragnárkovi krev. Jsme moc a moc rádi, že vše dopadlo dobře!!

Ragnárek a jeho model na první vycházce po pár dnech ;-)

- - -

 


 

Jelikož se ale Ragnárek pár dní před výstavou začal očividně doma nudit a vypadalo to, že už mu nic neschází - nebyl po vycházkách unavený, začal být opět plný energie a elánu a vymýšlet z dlouhé chvíle hlouposti, tak ho Kačka přeci jen vzala s sebou :)

Ragnárek měl na výstavě opravdu (dalo by se říct) až moc dobrou náladu. Očichával a provokoval snad každého šedivého psa a nenechal se znechutit ani snahou Katky ho trochu krotit :) A i když si předvedení moc neužil, naopak Káťa byla nadšená Pan rozhodčí byl pro Ragnárka opět zpočátku trochu děsivý - kabát, čepice a brýle - ale po prvním polekání se nechal přemluvit a předvedl se úžasně  Poprvé se při obíhání kolečka ani jednou necuknul a celé 2 kola odběhl opravdu skvěle. Dokonce v postoji i trochu pokukoval po saarlooscích mimo kruh, takže snad poprvé v kruhu i zvedl uši .

Takže dnes BRÓG RAGNAR ELENYA NARMO získal ve třídě mladých zasloužený úžasný posudek a ocenění -  Výborný 1, CAJC, Klubový vítěz mladých

 

- - -
- - -


Ragnárek musel po příjezdu domů ozkoušet, zda ho neošidili resp. mu dali pravé zlato co se třpytí a ne jen nějakou napodobeninu :)

- - - - - -

 

Ve třídě otevřené nastoupil s dalšími čtyřmi saarloosky i Ragnárkův polobráška Lokísek, který dnes poprvé neměl na vystavování příliš náladu a vůbec nebyl ve své kůži. Podepsala se na něm náročnost předchozích dnů - uspání kvůli rentgenům kyčlí a loktů, vyšetření očí, návštěvy veteriny skrz zranění, které si způsobil, takže poslední dny dostalo jeho tělíčko docela zabrat. Den před výstavou ještě ke všemu dostal na zhojení zranění antibiotika, které mu ještě k tomu všemu jak se zdálo nesedly - měl nafouklé bříško a byl hodně unavený.

Ale ačkoliv bylo znát, že se Lokísek necítí dobře, zmákl to na výbornou. Jelikož ho s Luckou obě známe, tak víme, že tento den ze sebe dostal maximum, co ve svém stavu zvládl, jen aby Lucku potěšil.

Takže pro tentokrát si ARTO LOKI ELENYA NARMO odnesl ze třídy otevřené známku Velmi dobrý 3.

- - - - - -

 

Holt příště to bude lepší a ukáže nám zase to svoje nadšení při vystavování, a to jak krásně umí odprezentovat svoje klady :)

Jsem na něj i tak moc pyšná, že se překonal, zvládl výstavu, ustál i odpolední bonitaci a až pak odpadl :)

- - -

 

A na závěr přidávám ještě kompletní výsledkovou listinu:


Třída Jméno Chov. stanice Výsledek
PSI:
třída mladých Bróg Ragnar
Elenya Narmo V1, CAJC, KVM
mezitřída Agga Chakotey
Rosenwolf
V2, res.CAC
mezitřída Grey Hunter
Miraja
V1, CAC
třída otevřená Arto Loki
Elenya Narmo
VD3
třída otevřená
Devil´s Advocate Miraja V2, res.CAC
třída otevřená
Excellent Atrej Miraja V1, CAC, KV, BOS
třída otevřená
Halifax de La Compagnie du Loup Gris
VD4
třída vítězů Anoki
Loup Hivernal
V1, CAC
FENY:
třída mladých Bayla Bayla
Pett´s Wolf
V1, CAJC, KVM, BOJ
mezitřída Ailein Fleur
Rosenwolf
V1, CAC, KV, BOB
mezitřída Helena Trojská
Miraja V2, res.CAC

 

Gratulujeme všem vystavovaným saarlooskům ke skvělým výsledkům ;-)