BONITACE - MLADÁ BOLESLAV

15.10.2016
BONITACE - MLADÁ BOLESLAV

Po Klubové výstavě málopočetných plemen psů za námi přijela ještě saarlooska z našeho prvního vrhu Alassëa Elenya Narmo (v doprovodu svého parťáka Altaje Ryjan), která měla odpoledne společně se svým bráškou Arto Loki Elenya Narmo nastoupit k bonitaci.

Bonitace se měla zúčastnit jako třetí představitelka plemene Saarloosův vlčák i fenka Helena Trojská Miraja.

A jelikož čekání na bonitaci bylo opravdu dlouhé, čas jsme si zpříjemnili např. domluveným focením všech našich saarloosků (a samozřejmě i Altajka - toho taky berem do rodiny :)) pro chystaný kalendář na rok 2017 Klubu málopočetných plemen psů.

Fotila nás příjemná fotografka Štěpánka Hartmannová, které moc děkujeme, že si nás na focení vybrala! A takto to dopadlo ;-)

Naši odchovanci:

Bróg Ragnar Elenya Narmo
Arto Loki Elenya Narmo Alassëa Elenya Narmo
- - - - - - - - -


A moje holčičky s Altajkem ;)

Ondra Shaeny Wakanda Tachunga Aini (Cassie) Altaj Ryjan
- - - - - - - - -

 

Teď už se jen necháme překvapit jestli se jeden z našich saarloosků a případně který z nich objeví v kalendáři. Měli bychom se to dozvědět akorát před Vánoci ;-)

 


A teď už zpět k bonitaci a jejímu průběhu:

 

Jak už jsem psala - čekání, které jsme si zpříjemňovali také klábosením s přáteli a odpočinkem - bylo dlouhé.

Bonitace saarloosků byla „zcela nečekaně“ na řadě až jako poslední. A do poslední chvíle jsme ani nevěděli, který rozhodčí bude naše plemeno posuzovat. Nakonec jsme se přeci jen dočkali, a i když jsme zprvu měli obavy z volby rozhodčího, tak vše proběhlo v pořádku. Rozhodčí pan Polgár byl vstřícný a měl pochopení pro nervozitu saarloosů, která se s únavou, která přišla ruku v ruce s dlouhým čekáním projevila na každém z nich.

A jelikož jsou ti naši saarloosci pěkní závisláci, tak Lokískovi jsem předvedení trošku sabotovala já svou přítomností a musela jsem v průběhu posuzování odejít i s mými "vlčicemi", aby nás Lokísek pořád nevyhlížel.

ARTO LOKI ELENYA NARMO a jeho ukazování zoubků a postoj :)

- - - - - -

 

A Alassënku pro změnu rozptyloval její saarloosí parťák Altaj Ryjan s pánečkem, kteří stáli přímo u kruhu. Alásek přemýšlela,
jak se k nim dostat a zapomínala na to, že v tom kruhu je asi z nějakého vyššího důvodu, a ne jen proto, že by ji Terka chtěla potrápit
a jen tak od Altajka oddělit :)

ALASSËA ELENYA NARMO a její ukazování zoubků a postoj :)

- - - - - -

 

No, ale ať tak či tak, všichni saarloosci přihlášení k bonitaci úspěšně prošli a splnili všechny podmínky pro uchovnění :)

Alassënka dokonce dostala samé nuly - má prázdný bonitační kód (tzn. je "bez závad" :D). Na to, že ještě před nedávnem pan Polgár tvrdil, že je Alassënka typické čévéčko, tak tentokrát na ni neshledal jako na saarloosce nic netypického :)

 

Po úspěšně splněné bonitaci se celá naše smečka přesunula včetně Kačky Fabiánové a saarlooska Ragnárka (kteří tvořili nedílnou součást osazenstva mého automobilu :)) k Lucce a Lokískovi domů, kde jsme strávili příjemný večer a oslavili tento úspěšný den :) Lucka je skvělá hostitelka a tak nám ke spokojenosti naprosto nic nechybělo.

- - - - - -

 

I naši saarloosci využívali veškerého komfortu, který jim byl poskytnut a odpadli do zapůjčených "postýlek" po náročném dni :)

- - - - - -

 

Ráno jsme ještě dostali snídani do postele :), vyvenčili hafany a spěchali domů.

Moc děkujeme Lucce za skvělý večer a také za vše ostatní. Moc ráda jsem viděla "vlkouše" nejen z naší chovatelské stanice a ještě jednou gratulajda všem úspěšně zbonitovaným saarlooskům ;-)