RENTGENY - ALASSËA ELENYA NARMO

6.10.2016
RENTGENY - ALASSËA ELENYA NARMO

Další naše saarlooska z vrhu "A"- Alassëa Elenya Narmo absolvovala pro následné uchovnění/bonitaci povinné rentgeny kvůli posouzení stupně DKK (dysplazie kyčelních kloubů) a DLK (dysplazie loketních kloubů) a také nepovinné OCD (Osteochondróza).

- - -

 

Jelikož je majitelka Terka v tomto stejná "cíťa" jako já, tak naplánované uspávání skrz vyšetření nejhůř nesla ona (k její nervozitě přispěly
i předchozí zkušenosti s rentgeny u parťáka Aláska - saarlooska Altaje Ryjan). Ale jak napsala na svůj web JAKOVLCI: "Altajkovo probouzení z přispání na rentgeny bylo trošičku komplikovanější a docela zdlouhavé. Ale Alásek naštěstí žádné podobné problémy neměla – usla krásně, rychle a bez protestů. Je to holka ohebná a pružná takže se páníček ani moc nenadřel ji udržet ve správných polohách, snímky se povedly a výsledky snad taky ;-)"

Takže si Terka mohla v klidu oddechnout, že vše Alásek v klidu přestála. Nikdo se nám nemůže divit, že máme prostě o ty naše "lásenky" strach. U saarloosků je vždycky lepší, když se veterináři neustále upozorňují na to, že jsou saarloosci citlivější na anestézii než jiní psi a je tedy potřeba k tomu tak přistupovat a dát jim napoprvé menší množství anestetik. I u mojí Cassinky tenkrát dost překvapilo veterináře, že jí stačila na její hmotnost skoro poloviční dávka!

Není se pak čemu divit, že Terka slibovala : "že co nejdřív nechám těm našim vlkoušům udělat testy na „omamné látky“ ať víme po čem bude kdo jak „sjetej“ :-)"

 

"Mrtvolka" Alassënka :)

- - -

 

A přidám ještě jednu vsuvku od Terky: "Ještě jen zmíním, že saarloosci jsou opravdu závisláčci praštění. Ačkoli Alásek sotva stála na nohách, tak když přijel páníček z asi pětiminutového výletu tak ho musela jít ven přivítat :-D. To se prostě musí i když prdelka padá na všechny strany."

 

 

Očekávané výsledky dorazily Terce do schránky dne 18.10.2016, a tak vám můžeme s radostí oznámit, že má ALASSËA ELENYA NARMO:

DKK:          A/A

DLK:          0/0

OCD:          nepostižen/nepostižen

 

Takže od teď si může ta "Šíša/Alašíša" bez obav hrát i nadále na "klokana" a další zvířátka „krysku, kozu, netopýra, tele a kamzíka“ jak ji Terka s Davidem pojmenovávají :)

- - -

 

Náhled certifikátů:

- - - - - -

 

Teď už jen zbývá Aláskovi zdárně projít bonitací, která proběhne v Mladé Boleslavi při klubové výstavě, a následně oficiálním uchovněním :)

 

Od naší smečky putuje Alassënce a jejím majitelům Terce a Davidovi velká gratulace!!