MORAVSKOSLEZSKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - VELODROM BRNO

24.9.2016
MORAVSKOSLEZSKÁ NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - VELODROM BRNO

V tento den byla pořádána Moravskoslezská národní výstava psů, které se zúčastnil i náš saarloosek Bróg Ragnar Elenya Narmo.

Celkem se předvedlo 6 představitelů plemene Saarloosův vlčák a posuzoval český rozhodčí Beradze Luza.

Jelikož mi onemocněl syn Samík, tak jsem se bohužel nemohla přijít podívat, i když se výstava konala na velodromu v Brně, tzn jen kousíček od nás.

A proto bude opět nejlepší, když přímo zkopíruji postřehy a zážitky slovy majitelky Ragnárka - Kateřiny Fabiánové.

- - -

 

"Pocity z dnešní výstavy jsou poněkud smíšené :/

Ragnárek se od začátku spokojeně kamarádil se všemi SAV i švýcarskou ovčandou Thyrou a dalšími pesany kolem. Dokonce ani páníčkové ho dnes vůbec nerozhodili :) Měl prostě opět dobrou náladu a tu mu nezkazil ani výstavní ruch :)

Při čekání u kruhu ho tentokrát nikdo výrazně nevylekal a dokonce si poprvé vzal i pár pamlsků.

Nástup do kruhu byl poprvé v životě naprosto bez protestu :) Pan rozhodčí na nás byl však malinko "hrrr" a Ragnárek se polekal, rychle se však sebral a bez protestů jsme ukázali zuby a po malém uhnutí bokem přetrpěl i ošahání kulek (u čehož pan rozhodčí ne zrovna příjemně řekl, že si ho mám lépe chytnout jinak ho prý pokouše  -_- )."

- - -

 

"Kolečko jsme oběhli lépe než kdy jindy."

- - - - - -

 

"Běh diagonálně už tak slavný nebyl, ale to už jsme prostě my :D Poté nás však už pan rozhodčí mávnutím ruky poslal z kruhu, aniž by Ragnara viděl v postoji. 

Když jsem pak po chvíli zjistila, že jsme dostali "jen" velmi dobrý (VD), byla jsem opravdu velmi zklamaná a trochu i překvapená, protože dnes Ragnárek opravdu spolupracoval mnohem lépe, než kdy předtím. I když mě to stále trochu mrzí, jsem hlavně štastná a pyšná, že se posunujem dále a věřím, že příště se zas zadaří o něco lépe :)"


BRÓG RAGNAR ELENYA NARMO získal tedy ve třídě mladých známku - VELMI DOBRÝ 1

Posudek: špatné sebevědomí, světlejší oko, dobré proporce, úhlení, správná mechanika pohybu, bojí se

- - - - - -

 

Musím říct, že pan rozhodčí dnes posuzoval velice zvláštně. Dokonce i o saarlooskovi naší kamarádky Verči - Chatovi, který se předvedl ze všech SAV nejlépe a bez jakéhokoliv náznaku strachu prohlásil, že se taky bojí a že by ho měla Verča protáhnout městem :) Ale i takové zážitky k výstavám holt patří :)

A zde jsou kompletní výsledky:

PSI:
Bróg Ragnar Elenya Narmo třída mladých Velmi dobrý1
Guipagho Chato Miraja
mezitřída
Výborný1, CAC, NV, BOS
FENKY:
Bailin Pett's Wolf
třída mladých
Výborný1, CAJC, BOJ, BOB
Baxi Pett´s Wolf třída dorostu Výborný2
Bayla Bayla Pett´s Wolf třída dorostu Výborný3
Elite Pett´s Wolf Miraja třída otevřená Výborný1, CAC, NV

 

I když dnešní výstava dopadla, jak dopadla, tak i přesto jsem pyšná na společné pokroky Kačky a Ragnárka, ke kterým jim upřímně gratuluji!