15. BRNĚNSKÁ KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - KK ZETOR

28.8.2016
15. BRNĚNSKÁ KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ - KK ZETOR

Náš saarloosek z vrhu "B" - Bróg Ragnar Elenya Narmo - se zúčastnil další Krajské výstavy. Tentokrát na našem "domácím" cvičáku KK Zetor v Brně-Líšni.

Jelikož se výstava konala nedaleko od místa, kde bydlím, přemýšlela jsem samozřejmě o tom, že se na Ragnárka přijedu podívat. I když jen tak nějak zpovzdálí, abych mu to nepokazila svou přítomností :) Sice jsem nakonec jaksi zaspala (usnula jsem až kolem 4té ráno), takže jsem se probudila jen několik málo minut před tím, než měl Ragnárek do kruhu nastoupit, ale zapla jsem raketový pohon a "přifrčela" co nejrychleji na místo. A i když dnes Ragnárek dělal v kruhu spíše "ostudu" a měl naprosto jiné zájmy, než se předvádět, i přesto jsem ráda, že jsem ho stihla okouknout v akci :)

 

Vystavování měl Ragnárek opravdu u ocásku :D
- - - - - -

 

Opět přidám povídání o tomto dni z pohledu majitelky Ragnárka - Kateřiny Fabiánové ;-)

"Ragnárek se tady již od rána cítil až podezdřele příjemně a tahal nás ke každému psovi připomínajícímu saarloose (českoslovenští vlčáci, husky i malamuti). O to víc však ignoroval nejen mě a moji mamku, ale i Barču a svou zbožňovanou dvounohou maminku Leničku."

Tak tohle je pravda pravdoucí. Dokonce i mě tentokrát "jen" nadšeně přivítal a tím měl splněno :)

Pokračování od Kačky:

"Před kruhem nás nejen pěkně postrašil skládající se stan, který stál hned u vstupu do kruhu, ale rozhodila nás i slečna československého vlčáka stojící opodál, za kterou chtěl Ragnárek pořád jít. V kruhu jsem Ragnárka musela několikrát přemlouvat (tentokrát za to nemohl ani tak strach, jako spíše snaha mě malinko potrápit a přemluvit, že bude po jeho).

Nakonec jsme však zvládli ukázat všechny zoubky (pan rozhodčí to bral opravdu pečlivě) a s přestávkami oběhnout i kolečko. Přesvědčit pana rozhodčího, že by Ragnárek opravdu nikoho nesežral se nám však nepodařilo :D

Moje vsuvka: Pan rozhodčí totiž tvrdil, že to jsou ti psi, kterým se nedá věřit, že vás milují milují a pak vás jednoho dne pokoušou :D No nevím kde k takovému názoru přišel....

"Pan rozhodčí navíc prohlásil, že saarloos je jedno ze 2 plemen, které by si nikdy za žádnou cenu nepořídil. Jeho nepochopení a možná trochu i strach z tohoto plemene byli docela patrné.

I přes to všechno jsme si však vysloužili pěkné hodnocení, které jsme si dle mého ani nezasloužili. Ragnárek asi ví, že je dostatečně hezký a může teda v kruhu i zlobit :D Samozřejmě nám k výsledku napomohl i fakt, že jsme byli opět jediní zástupci plemene :)

Tentokrát jsme hold těžce postrádali výstavní náladu a ochotu se pro paničku přemoci, zatímco jsme oplývali myšlenkami na blbosti :D"

 

BRÓG RAGNAR ELENYA NARMO získal ve třídě mladých - VÝBORNÝ 1, VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH

- - - - - -

 

Po té, co si vystavování v kruhu Ragnar odbyl, měl příležitost si alespoň s jedním hafanem pohrát, a to s pejskem Československého vlčáka, který se vystavoval ve třídě dorostu :)

- - - - - -

 

 

Mezitím co jsme čekali na závěrečné soutěže, tak si Ragnárek u mě trošku vyžehlil to, jak mě ráno s tím mazlením malinko odbyl :)

- - - - - -

 

Chtěla jsem ještě pořídit nějakou hezkou společnou fotečku, ale to už Ragnárka příliš nezajímalo a už zase pokukoval po novém kamarádovi :)

- - - - - -

 

 

Jen na chviličku se nakonec nechal přesvědčit, aby si dal pohov od pejsků kolem. A stihl alespoň na chvíli odpočívat před nástupem do závěrečných soutěží. Drbáníčko prý může být, to zas nebyl až tak špatný nápad :)

- - - - - -

 

Jsem moc ráda, že jsem mohla tento slunečný den strávit s přáteli (Kačkou, její mámou a Barčou) a samozřejmě s naším mlaďochem Ragnárkem. Taktéž bych chtěla pogratulovat k úspěchu na výstavě, i když tentokráte nebyl až tak úplně zasloužený :)