"1000 MIL PRO JEDEN CÍL"

28.4.2016
"1000 MIL PRO JEDEN CÍL"

Letos jsem se rozhodla na svoje narozeniny udělat radost nejen sobě, a to krásnou peněženkou a taškou s vlky (jak jinak taky :)) z obchůdku uBorůvky...

 

- - - - - -

 

 

ale také přispět alespoň malým dílem na dobrou věc, tzn jménem naší CHOVATELSKÉ STANICE

- - -

podpořit tento PROJEKT:

- - -

"1000 MIL PRO JEDEN CÍL" - Každý človek je chudobný, pokiaľ žije iba sám pre seba.

Tímto mottem se snažím i já řídit ve svém životě...skrývá v sobě totiž velký kus pravdy..

 


 

1000 mil pro jeden cíl je projekt organizovaný na území České a Slovenské republiky, kterého cílem je:

  • pomoc k návratu dětských pacientů po onkologické léčbě zpět do běžného života, prostřednictvím rekondičních pohybových pobytů v rámci projektu Krtek v síti
  • propagace Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK
  • propagace společného národního psího plemene Československého vlčáka (ČSV) a vzájemná mezinárodní spolupráci českých a slovenských majitelů ČSV

 

ROK 2015

Nultý ročník projektu 1000mil pro jeden cíl se uskutečnil na podzim roku 2015.

Autorem celé myšlenky je zakládající člen Sportovního klubu Československého vlčáka, kterého inspiroval příběh z roku 1925 o štafetovém běhu psích spřežení na pomoc odříznuté vesnici na Aljašce. Základní koncept měl autor vymyšlený hned – 40 československých vlčáků se 40 psovody poběží, pojede, poplave, poletí, zkrátka absolvuje jakýmkoliv způsobem podle vlastního uvážení 40km úsek štafety. Po rychlém matematickém propočtu to vychází na 1600 km za 7 dní. Tedy rovných 1000 mil. Myšlenka celého projektu byla nasnadě: Místo séra proti záškrtu se poveze pomyslný šek na pomoc českým a slovenským dětem po onkologické léčbě. Zpočátku se celý projekt jevil jako spíš podceňovaná akce, na které se sešli nadšenci, kteří to chtěli jen zkusit. Avšak jsme jedna smečka, jeden tým a máme jeden cíl.

Závěr?

Na kontě nadačního fondu Krtek se sešlo více než 60 000 Kč. Chápeme, že tímto obnosem neodstraníme trápení rodin a bolest dětí těžce zkoušených životem v době, kdy by se měly pouze radovat, hrát si a poznávat svět. Snad však tyto peníze přispějí k tomu, aby děti na rehabilitačním táboře v létě příštího roku na chvíli zapomněly a prožily svoji šťastnou chvíli.

ROK 2016

V roce 2016 se součástí projektu vedle samotné štafety 1000mil stanou i další aktivity pořadáné oz.sv Alžběty Uherské.

  • Bloodywalk–Zimní sen – v termínu 22.-24.ledna 2016 proběhne v okolí obce Prosečné extrémní dogtrekkingový závod s důrazem na orientaci ve volném terénu.
  • Bloodywalk adventure – letní Bloodywalk-adventure tradičně spojený s výstupem na Sněžku v nejtěžší kategorii dogtrekkingu je naplánován na 30.června až 3.července 2016. Trochu jiný dogtrekking …
  • Tato Planeta – již osmý ročník  fotografické výstava a soutěže pro amatérské fotografy
  • Remember – závěrečná akce REMEMBER určená všem začínajícím i pokročilým scooterákům a canicrossařům. Uskuteční se v neděli 4.října 2016 ve Skovicích, jako vzpomínková akce na první desant z Anglie a na počest kpt. Pavelky

 

Nejdelší štafeta se psy na světě „1000 mil pro jeden cíl“ (protože je jediná) proběhne v termínu od 27.srpna – 4.září 2016. Samotná podstata zůstává stejná – 40 úseků po 40 kilometrech. Původní trasa napříč Slovenskou a Českou republikou však byla změněna. Nová trasa štafety je vedena převážně na území České republiky. Předpokládáme start dvou týmů na trati. Jeden 40 členný tým budou tvořit psovodi, kteří povedou národní plemena psů a v druhém týmu poběží či pojede tým zbytku světa. Předběžně je plánováno 25 etap na kole, 9 na koloběžce a 6 běžeckých (chodeckých) Tento počet může být ještě korigován dle profilu a změn tras v průběhu příprav.  Naší snahou je uskutečnit vždy jednu z etap daným stylem, jako „open“ tedy otevřenou pro všechny příchozí.

 

Každý si chce splnit své sny. Mnohé z nás oslovily příběhy Jacka Londona, četli jsme o závodech psích spřežení, o vlčákovi Kazanovi. Husí kůži jsem měl po zjištění, že příběh z roku 1925 o štafetovém běhu psích spřežení na pomoc odříznuté vesnici je pravdivý. Naštěstí epidemie záškrtu nehrozí. Očkovací sérum není třeba nikam vézt a nejsme na Aljašce. Podobnost s těmito vzory je naše psí přátelství a snaha pomoci tam, kde je potřeba. Vlastníme národní plemeno psů, jehož hlavní předností je vytrvalost, rychlá regenerace sil a oddanost vlastní smečce. Základní podmínka jít dobrodružství vstříc je tedy splněna.

 

krtek-fin-kopie

 

 


 

Tento projekt nemusí podporovat jen chovatelské stanice Československých vlčáků, čehož jsme my důkazem:

Facebook: 1000 mil pro jeden cíl:


"Veľmi nás teší, že projekt 1000mil pro jeden cíl podporila ďalšia chovateľská stanica :)

Najúžasnejšia správa je však to, že ide o prvú chovateľskú stanicu iného plemena ako je ČSV!

Za podporu ďakujeme chovateľskej stanici plemena Saarlosov vlčiak - CHS Elenya Narmo :)"


Takže pokud i vy přemýšlíte nad něčím podobným a rádi byste přispěli na tento skvělý projekt, který je pravděpodobně letos i ročníkem posledním, tak neváhejte a přidejte se k nám ;-)

A pokud byste měli odvahu se zúčastnit této akce i aktivně, tak jsou ještě stále některé etapy volné - TRASY 1000 MIL ;-)