MÁME ŠTĚŇÁTKA SAARLOOSOVA VLČÁKA!!! :)

15.8.2015
MÁME ŠTĚŇÁTKA SAARLOOSOVA VLČÁKA!!! :)

Velice ráda bych Vám tímto oznámila, že se dne 24.07.2015 narodilo v naší chovatelské stanici 7 štěňátek plemene Saarloosův vlčák (4 holčičky a 3 kluci)!! :)

- - -

 

Poslední dny před porodem ve zkratce na fotografiích :)

 

59. den.....už se nám to blíží.....

- - -

 

Shaeny a Samík :) (Shaeny si myslí asi něco jako: "Teda, jen na chvíli jsem se otočila a ta klobáska zase zmizela...a co já? To si alespoň kousíček nezasloužím?" )

 

- - -

 

 

Shaeny už většinu dne spíše proleží...kdo by se jí divil s tím jejím pupíkem v těch hrozných parných dnech, které dávají zabrat nám všem.....

- - -
- - -

 

I Cassie je natolik přešlá z těch veder, že i když k smrti nenávidí mouchy, tak už ani nemá sílu je chytat :)

- - - - - -


Historie se opakuje :) Shaeninka leží na tvrdé zemi, zatímco Cassinka si hoví na měkkém gauči .....:)

- - -

 

Video:

Neposedná miminka v bříšku :)

 

Pidioboječky pro štěníky opět připraveny a s nimi i vše ostatní ;-)

- - -

 

Jak probíhal porod:

Již od 23.07.2015 dopoledne se Shaeny připravovala na porod. Byla hodně nervózní, často polehávala, zrychleně dýchala a neustále přerovnávala celou porodní bednu. Snažila se, aby bylo vše perfektní. Předpokládala jsem, že se večer dočkáme očekávaných miminek.

- - -
- - -

 

Stejně tak jako poprvé, vyžadovala Shaeny moji neustálou přítomnost a tělesný kontakt. Když se jí hlazení a dotyků nedostávalo, dokázala si o ně říct i docela nevybíravými způsoby :) A i když se jí alespoň občas na nějakou tu chvilku podařilo zavřít očka a odpočívat, stejně si mě pořád hlídala, závislajda moje :)

- - - - - -


I přesto, že porod štěnisek vypadal celou dobu "na spadnutí", tak ani o půlnoci se ještě nic nedělo a začal mě přepadávat spánek. A tak jsem si chtě nechtě musela ustlat přímo u Shaeny v porodní bedně a alespoň na chvíli jsem se pokoušela usnout. Opět jsem dost ocenila, že jsme tu porodní bednu vyrobili tak velikou, že se tam vlezeme obě :D Ale stejně jsme toho moc ani já ani Shaeny nenaspaly. Shaeny byla stále neklidná, neustále mě probouzela a strkala do mě, abych neusínala. A nakonec jí přeci jen ve 2 hodiny a 41 minut odtekla plodová voda a věděla jsem, že očekávaná chvíle je přeci jen tady :)

Vzbudila jsem mého bratra a Shaeny si osobně došla pro Cassinku a doprovodila ji až k porodní bedně :) Cassie si lehla poblíž a vše sledovala...

- - -

 

Ve 3.42 hod. se objevily první stahy a ve 4 hodiny ráno vykoukl na svět první vlkošedý chlapeček s váhou 488 g. Na uvítanou dostal modrou mašličku.

- - -

 

VIDEO: První vlkošedý chlapeček :)

Poté už jakovlčí prcek putoval zpět k mámě napít se mlíčka. A pak už v rozmezí cca 20-ti až 50ti minut přišli na svět další mimísci - tentokráte 3 vlkošedé holčičky a pak ještě jeden vlkošedý chlapeček.

- - -

 

Na další štěňátko jsme však čekali dlouhé 3 hodiny a stále se nic nedělo. A já už začínala být dost nervózní. Shaeny měla stah jen občas a já se bála, že je něco v nepořádku. Volala jsem na veterinu a radila se po telefonu co dál. Paní veterinářka mě sice uklidňovala, že to nemusí znamenat nic špatného, že mezi štěňátky někdy během porodu bývá větší pauza, že pouze kdyby Shaeny hodně tlačila a štěňátko nešlo ven, tak ji máme hned přivést. Po další půlhodince měla Shaeny již výrazné stahy a vzápětí porodila další štěňátko. Bohužel se moje obavy vyplnily - vlčí holčička se narodila mrtvá :´-( Volala jsem opět na veterinu se slzami v očích a sdělovala jim tuto smutnou zprávu. Uklidnili mě, že to nemusí znamenat, že i další štěňátka na tom budou stejně, a že teď už by se měl porod opět urychlit. Že tak dlouhá prodleva bez přítomnosti stahů byla způsobena právě tím, že byla holčička už v bříšku mrtvá :(

Naštěstí se ukázalo, že měla pravdu a po další půlhodince se narodil zdravý vlkošedý klučina a po něm po další půlhodince - ve 13.26 hod. i poslední vlkošedá holčička. Další štěňátko už jsem v bříšku nenahmatala. Takže holky versus kluci zvítězily v poměru 4:3.

- - -

 

Shaeninka i tentokráte, co se týče starosti a péče o štěňátka, zvládla vše naprosto skvěle. Se vším si poradila sama - bez mojí asistence. Na mě zbylo jen vážení miminek, zapisování času porodu jednotlivých vlčků a rozdávání barevných mašliček. Shaeny chtěla mít opět mimísky celý porod při sobě. Neustále štěňátka opečovávala a opatrovala jako správná vlčí máma. Byli jsme sice připravení opět pro jistotu na vše, ale Shaeninka zvládla vše na jedničku s hvězdičkou.


Shaeny už byla evidentně hodně unavená a já byla moc ráda, že už to máme za sebou... Konečně si ta moje vlčí holčina mohla užívat zaslouženého odpočinku.

- - - - - -

 

Shaeninku jsme nechali cca 3 hodinky odpočinout a pak jsme zajeli na veterinární kliniku, abychom pomocí ultrazvuku zkontrolovali, že už Sheaninka opravdu v bříšku nic nemá - ani placentu a ani štěňátko.

Současně jsme přivezli ukázat i tu naši nadílku. Paní veterinářka zkontroloval ještě jednou, zda žádné štěňátko nemá roštěp patra a zkontrolovala i jak Shaeninka odkousala pupeční šňůry. I letos jsme opět dvě fenečky přivezli i proto, abychom jim co nejdříve odstranili vlčí drápky na zadních tlapičkách. Což se zase nakonec neobešlo ani bez šití. Ale tento nepříjemný zážitek určitě obě fenečky hned vymazaly ze svých hlaviček.

- - -

 

Cassinka se chtěla i tentokráte hned po porodu hrozně moc seznámit se štěňátky, ale Shaeny ji opět stanovila jisté hranice. Tzn., že se může pohybovat pouze kolem porodní bedny a nahlížet dovnitř, ale nesmí přímo ke štěňátkům. I když mají naše saarloosky mezi sebou skvělý vztah, tak přeci jen strach o štěňátka je v tuto chvíli silnější. Až budou štěňátka větší, tak i Cassinka se s nimi bude určitě moci seznámit.

 

VŠECHNY INFORMACE O VRHU "B" NAŠÍ CHOVATELSKÉ STANICE ELENYA NARMO SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE.

 

- - - - - -

 

V galerii jsme vytvořili složku s názvem "PORTRÉTY ŠTĚŇÁTEK" a v galerii budou také postupně přibývat jednotlivá alba s fotkami štěňátek jak nám postupně rostou ;-)

 

1. PEJSEK 2. FENKA 3. FENKA
- - -
- - -
- - -

MODRÁ STUŽKA

04:00 HOD.

488 g

 

ČERVENÁ STUŽKA

05:41 HOD.

444 g

 

ORANŽOVÁ STUŽKA

06:02 HOD.

430 g

 

4. FENKA 5. PEJSEK 6. PEJSEK
- - -
- - -
- - -

FIALOVÁ STUŽKA

06:56 HOD.

456 g

 

ŠEDÁ STUŽKA

07:48 HOD.

424 g

 

ČERNÁ STUŽKA

12:54 HOD,

412 g

 

7. FENKA

- - -

RŮŽOVÁ STUŽKA

13:26 HOD.

340 g

 

 

Na závěr ještě přidávám videa ;-)

Drbání šedého šedivce :)

Bitva o mlíčko :)

Naši kulíčci - saarloosci :)

 

JEŠTĚ STÁLE PŘIJÍMÁME REZERVACE NA ŠTĚŇÁTKA PLEMENE SAARLOOSŮV VLČÁK, TAKŽE POKUD BYSTE SI RÁDI JAKO SPOLEČNÍKA POŘÍDILI PRÁVĚ SAV, POŠLETE NÁM ZPRÁVIČKU NEBO NÁM ZAVOLEJTE - viz. "KONTAKT" ;-)


Štěňátka budou odchovaná v domácím prostředí, v neustálém kontaktu s lidmi. Budou socializovaná a zvyklá i na děti. V době odběru budou řádně odčervená, očkovaná, čipovaná s vystaveným europasem. Sebou dostanou startovací balíček s nějakou maličkostí.

Jelikož saarloos není pes pro každého, nové majitele štěňátek budeme pečlivě vybírat. Po majitelích našich vlčků a vlčic požadujeme stálý kontakt, poskytování informací o saarlooskovi, o soužití s ním a zasílání jeho fotografií. Samozřejmě na oplátku z naší strany nabízíme radu či pomoc, pokud si nebudete jistí ohledně výchovy, výcviku, výstav či uchovnění. Budeme rozesílat informace o plánovaných srazech majitelů a chovatelů saarloosů atd...

Prodejem saarlooska náš zájem o něj nekončí....!

 

Spokojená Shaeninka se svými dětičkami :)

- - -